Teslimat Koşulları

 

Ürün teslim şekli ve süresi –Satın Alınan ürünün İade Koşulları

Ürün teslim süreci

Satın alınan ürünlerin kargo ücreti aksi belirtilmediği veya herhangi bir kampanya olmadığı şürece müşteriye aittir.Kargonun uygulayacağı ücret sabit olmayıp alınan ürünün hacmine ve ağırlığına göre değişiklik gösterebilmektedir.Satın alınan ürünler sipariş onayını müteakip en fazla 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.Kargoya teslim edildikten sonra kargo şirketinin ürünü teslim süresi bulunulan lokasyona göre değişmekle beraber ortalama 2-3 gün olmaktadır.(satışlarımız ve gönderilerimiz sadece yurtiçini kapsamaktadır.)

Garanti, İade, Değişim
İade ve değişim işlemlerinde kargo ücretini 1 kez Ufuk Kimya karşılar. 2. kez yapılan değişim veya iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. Ücretsiz değişim ve iade için ürünü MNG KARGO ile göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo şirketleri ile gönderim yapmak için , 'kargo ücreti ödenmiş' olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Aksi takdirde gönderilen paket kabul edilmeyecektir.

Siparişimi iptal etmek istiyorum
Siparişinizi iptal etmek için aynı gün içerisinde , iptal nedenini belirterek bilgi göndermeniz gerekmektedir.

Satın aldığım üründen memnun kalmadığımda ne yapmalıyım?
Satın almış olduğunuz ürünün normal kullanım şartları içerisinde üretimden kaynaklanan bir hata nedeniyle bozulduğunu ya da üründen memnun kalmadığınızı düşünüyorsanız, bu talebinizi iade, değişim formunu eksiksiz doldurarak müşteri temsilcimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

İade işlemleri
Sipariş ettiğiniz ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra özenle paketlenir. Firmamız iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerle ilgili olarak, ilgili teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade,değişim formunu eksiksiz doldurarak e-posta göndererek bu isteğinizi iletebilirsiniz.. Bu işlemin ardından, ürünü şirketimizin İstanbul Merkez Ofis adresine (İmes Sanayi Sitesi C Blok 311 Sok. No: 26 Yukarı Dudullu-Ümraniye / İstanbul); paket ve içeriğindeki tüm doküman ( fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte karşı ödemeli olarak MNG Kargo ile bize ulaştırabilirsiniz. Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemeden sonra kullanım hatası gibi sizden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme şekline göre ürün bedeli bankanıza iade edilecektir. Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Ufuk Kimya tarafından iade alınamayacaktır.


İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim?
Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirilir bildirilmez hafta içi aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere şirketimiz herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir.

Siparişim eksik, yanlış ya da zarar görmüş olarak teslim edilirse ne yapmalıyım?
Siparişinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almamalısınız.Ufuk Kimya Müşteri Online Satış Müşteri Hizmetleri ile telefon ya da e-posta yoluyla iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi yaptığınızda siparişiniz tekrar gönderilecek ve kargo masrafları Ufuk Kimya tarafından karşılanacaktır.

 

Müşteri siparişi verdiği anda yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılmaktadır.